13.03.2022
19:00
Sala Suwnicowa

DE LIGHT / H.art company

14. Gdański Festiwal Tańca

Bilety:

30 zł – bilet normalny

25 zł - Karta Do Kultury

20 zł – bilet ulgowy

15 zł – Karta Tancerza

Ukrainki i Ukraińcy bezpłatne wejściówki (za okazaniem paszportu lub innego dokumentu) mogą odbierać w kasie Klubu.

„De Light” to najnowszy spektakl grupy H.art Company, powstał we współpracy z czołowymi choreografami szwedzkiego Art Of Spectra, w ramach rezydencji w Klubie Żak.

 Spektakl od pierwszych chwil pozwala widzowi zanurzyć się w intymny świat wykonawców. Otula dymem, z pomocą drobnych smug światła ukazuje fragmenty ciał, w drżeniu podłogi daje odczuć siłę tancerzy. „De Light jest bezkompromisowe. Chociaż nie ma w nim żadnej historii, zachwyca jakość i świadomość zaproponowanego ruchu, będącego pod pełną kontrolą tancerzy od początku do końca. Cała czwórka w roli konstruktorów tego przedsięwzięcia spisała się więc znakomicie.” Pisał po premierze Łukasz Rudziński: https://www.facebook.com/media

 

ARTUR GRABARCZYK - założyciel h.art company. Tancerz, choreograf, nauczyciel w gdańskiej OSB oraz filmowiec. Absolwent gdańskiej Baletówki oraz Northern School of Contemporary Dance w Leeds. Rozpoczynał jako tancerz Opery Bałtyckiej, następnie związany ze Scottish Dance Theatre. Po okresie współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania powrócił, by tworzyć w Trójmieście. W 2021 roku prezentował spektakl The Mist w Teatrze Szekspirowskim oraz De Light.

RÓŻA KOŁODA od 2018r. związana z Sopockim Teatrem Tańca. Współpracowała z Krzysztofem Leonem Dziemaszkiewiczem w teatrze READ MY LIPS oraz Transgatunkowym Teatrem SFINKS. W 2020r. rozpoczęła współpracę choreograficzną z Sopockim Teatrem Muzycznym Baabus Musicalis.

KATARZYNA USTOWSKA jest absolwentką University of Music and Performing Arts we Frankfurcie, NSCD w Leeds oraz OSB w Gdańsku. Pracuje w obszarach tańca współczesnego, choreografii, teatru i edukacji tańca. Współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw i Teatrem Trans-Atlantyk. Współtworzy Fundację Polka dot oraz kolektyw twórczy Durski/Kania/Kamińska/Stanek/Ustowska. Rozwija metodę edukacji tańca Montessori Dance Guide.

KAMIL WAWRZUTA – absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Współtwórca grupy Ruchomy Kolektyw. Pracuje nad własnymi choreografiami i ruchem scenicznym i choreografią m.in: dla J. Zdrady, M. Walczak i innych. Występował w „Burzy”, w reżyserii P. Miśkiewicz, „Strawiński. Przejścia” i „Święto wiosny – komentarz” w choreografii Jacka Łumińskiego, w „Harnasiach” z choreografią Kaji Kołodziejczyk. Prowadzi zajęcia i warsztaty teatralno – taneczne.