20.11.2021
19:00
Klub Żak

mirroring

  • mirroring fot. Anna Zglenicka
  • mirroring fot. Anna Zglenicka

MIRRORING / Hertz Haus

chor. i wyk.: Magdalena Kowala, Anna Zglenicka / współpraca artystyczna: Ulriqa Fernqvist, Peter Svenzon / muz.: Wojciech Wilk / premiera Klub Żak 20.08.2021 / 40 min

Anna Zglenicka – absolwentka Teatrologii UG, i Intermediów na gdańskiej ASP. Studiowała Taniec w kulturze fizycznej na AWF-ie w Poznaniu. Zdobywa umiejętności i wiedzę na warsztatach tańca współczesnego w Polsce, Tel Awiwie i Londynie. W 2017 nagrodzona indywidualnym wyróżnieniem dla najlepszej tancerki na festiwalu „Otwórz Oczy” w Słupsku. Oprócz tańca zajmuje się sztukami wizualnymi.

Magdalena Kowala – rozpoczęła swoją drogę taneczną w Poznaniu, w Centrum Kultury Zamek w projektach łączących hip hop z tańcem współczesnym. Po przeprowadzce do Gdańska brała udział w spektaklach, realizowanych przez Sopocki Teatr Tańca oraz Teatr Znak. Interesuje się sceną taneczną Izraela, brała udział w warsztatach techniki ruchu Gaga w Tel Awiwie oraz w Londynie.

Artystki współtworzą trójmiejski kolektyw Hertz Haus.

BILETY

Bilety (obejmują wszystkie prezentacje danego dnia):
25 zł / 20 zł - Karta Do Kultury* / 15 zł – ulgowe* / 10 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.

„Mirroring” to kolejny duet trójmiejskiego zespołu Hertz Haus, który ma na swoim koncie kilka znaczących produkcji. Wśród nich wyróżniają się „Solo na cztery kaski i stracony czas” w choreografii Anny Piotrowskiej – jednej z najbardziej rozpoznawalnych artystek polskiej sceny tańca oraz „102,5” – duet nagrodzony na konkursie SzoloDuo w Budapeszcie (1. miejsce i nagroda publiczności) oraz na tegorocznym 3,2,1.. taniec! w Krakowie i MyMove w Tarnowie.

Po premierze „Mirroring” na Gdańskim Festiwalu Tańca Łukasz Rudziński pisał: „Mirroring” w całości organizuje wielka fizyczna bliskość pomiędzy Magdaleną Kowalą i Anną Zglenicką (wsparciem artystycznym również służyli Ulriqa Fernqvist i Peter Svenzon). (…) Ich ruch często jest lustrzanym odbiciem, którego granica przebiega pomiędzy ich dłońmi. Wiele też jest tu statycznych póz, wyłanianych na kilka sekund ze światła. Najwięcej jednak bliskości. (...) Zglenicka i Kowala mają do siebie pełne zaufanie i znakomicie współpracują zarówno w parterze, jak i wtedy, gdy jedna nieoczekiwanie dla widzów wskakuje na drugą. W pierwszej części spektaklu ten ruch jest jednak spokojny i powolny. Zmienia się to w drugiej części, gdy nieoczekiwanie elementem inscenizacyjnym stają się dwumetrowe sztuczne warkocze tancerek.” (facebook.com/GdanskiFestiwalTanca – opis albumu zdjęć z 20.08.2021)