27.11.2022
19:00
Klub Żak

W MOIM POCZĄTKU JEST MÓJ KRES - spektakl gościnny

W MOIM POCZĄTKU JEST MÓJ KRES

27.11.2022 r. / G. 19:00

Lubelski Teatr Tańca / reż. i scen.: Joanna Lewicka / obsada: Ryszard Kalinowski, Beata Mysiak, Anna Żak i Goście  / multimedia i scenografia: Aleksander Janas / kostiumy: El Bruzda (Marta Góźdź) / maski: Monika Zadurska-Bielak, Tomasz Bielak / chór i kompozycja: Tomasz Krzyżanowski / głos: Sean Palmerświatła: Aleksander Janas / Miłosz Wójciuk / ruch: Zespół Lubelskiego Teatru Tańca we współpracy z reżyserką  / produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski / wsparcie finansowe: Centrum Kultury w Lublinie, / premiera: czerwiec 2021 / czas trwania: 65 min

 

Na spektakl "W moim początku jest mój kres" Lubelskiego Teatru Tańca zaprasza Sopocki Teatr Tańca, który na gościnnej scenie Klubu Żak zaprezentuje go w ramach współpracy z Polską Siecią Tańca, ze wsparciem miasta Sopot.
Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Gdzie znajdują się przeszłość i przyszłość, skoro wszystko co istnieje naprawdę – jest teraz? Na przekór kultowi młodości, wyidealizowanych ciał i wirtuozerskiej sprawności fizycznej, nasze ciała i umysły zmieniają się. Nadchodzi wielkie piękno starości, która zamyka przeszłość w pamięci, a przyszłość w oczekiwaniu na kolejny moment szczęścia. Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca rozgrywa się w tym stanie zawieszenia pomiędzy nostalgią i nadzieją. Ten wielokodowy spektakl, jest spotkaniem twórców różnych dziedzin. Pyta o nasz wspólny, ale też indywidualny stosunek do przeszłości i do tego, co ma nadejść. Jest próbą zabawy w popadanie w nostalgię, pogrążanie się w stare dobre i złe czasy, ale również wyrazem lęku przed starością i śmiercią, czy oczekiwaniem szczęścia i tego najważniejszego momentu artystycznego, którego zawsze próbowaliśmy doświadczyć. Najnowszy spektakl Lubelskiego Teatru Tańca powstał z okazji jubileuszu dwudziestolecia zespołu i jest oparty na „Czterech kwartetach” T. S. Eliota.

Czas przeszły i obecny czas

Oba są chyba obecne w czasie przyszłym

A przyszły czas jest zawarty w czasie przeszłym.

T.S. Eliot

 

"To właśnie przeszłość, widziana z teraźniejszej perspektywy, jest głównym tematem spektaklu:wspomnienia zawodowe, zdarzenia intymne, a także historia ciał, ich kontuzji, blizn i przemian, jak im ulegają z wiekiem. Beata Mysiak, Anna Żak i Ryszard Kalinowski (później już bez masek) opowiadają tańcem i słowem z powagą i z humorem, czasem z przejęciem, czasem z ochronnym dystansem"

Hanna Raszewska dla taniecpolska.pl.

 

„W moim początku jest mój kres, najnowszy spektakl Lubelskiego Teatru Tańca w reżyserii Joanny Lewickiej, to dzieło uderzające pod każdym względem – zarówno formalnym, jak i treściowym.”

Miłosz Zieliński dla ZOOM - lubelski informator kulturalny 

BILETY

45 zł - dostępne do zakupu online przez platformę:

https://www.interticket.pl/program/w-moim-poczatku-jest-moj-kres-7850/