„The Spell" Marty Kosieradzkiej i Marty Luiza Jankowskiej oraz "Utopia" Mateusza Buszki i Lidii Pietrzak
16 lutego na naszej scenie będziemy gościć zwycięskie duety Warszawskiego Konkursu Choreograficznego 2024!
Tego dnia zapraszamy na dwa duety: „The Spell" (Marta Kosieradzka i Marta Luiza Jankowskia) oraz„Utopię" (Mateusz Buszka i Lidia Pietrzak).
„The Spell’’ chor. i wyk. Marta Kosieradzka i Marta Luiza Jankowska / Kostiumy: Zofia Jakubiec / Muzyka: Adriano Fontana / Video : Carlos Alves / 35 min.
„The Spell" to projekt choreograficzny inspirowany twórczością jednej z najważniejszych artystek XX wieku, czyli Louise Bourgeois, jej monumentalnymi rzeźbami i dziedzictwem intelektualnym, które po sobie zostawiła. Spektakl to próba zanurzenia się w surową fizyczność jej dzieł i znalezienia sposobu na przełożenie jej na ruch i obraz sceniczny.
W twórczości Louise Bourgeois głównym tematem są kobiecość i forma, jej prace urzekają złożonością emocji i bogatą symboliką, a osobiste historie splatają się z uniwersalną tematyką ukazując głębię ludzkich doświadczeń. Prace Bourgeois charakteryzują powracający motyw ciała doświadczającego różnych stanów: narodzin, życia, strachu i rzucają wyzwanie tradycyjnym reprezentacjom kobiecości, oferując perspektywę wyjątkową, intymną i dotykającą uniwersalnych archetypów. W projekcie „The Spell” Marta Kosieradzka i Marta Luiza Jankowska starają się uchwycić i urzeczywistnić tematy związane z jej twórczością, takie jak napięcie między siłą a wrażliwością, obecnością i nieobecnością, intymnością i byciem dla publiczności.
Projekt ten zrodził się z potrzeby bardziej skoncentrowanej praktyki tanecznej, zakorzenionej w fizycznym doświadczeniu tańca, połączeniu z ciałem i intuicji.
„Utopia” chor. Mateusz Buszka, wyk. Mateusz Buszka i Lidia Pietrzak / 11 min.
„Utopia” to duet w stylu contemporary ballet w wykonaniu Mateusza Buszki i Lidii Pietrzak. Tytułowa utopia w interpretacji młodych tancerzy to wizja idealnego świata, w którym to my jesteśmy tymi najważniejszymi i w którym to od nas zależy, w którą stronę pójdziemy, jak zdecydujemy, i w końcu: jak wpłynie to na nas i nasze otoczenia. A być może jest to po prostu historia dwojga ludzi i ich znajomości?
---------------------------------------------------
Marta Kosieradzka
Artystka tańca i sztuk wizualnych pracująca pomiędzy Warszawą a Oslo. Jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, Artesis Royal Conservatory w Antwerpii, i studiów magisterskich w programie MA in Dance w Oslo National Academy of Arts. Od wielu lat pracuje jako niezależna tancerka, choreografka i pedagożka. Wspólpracowała z Teatrem Tańca Zawirowania w Warszawie występując w spektaklach i prowadząc programy edukacyjne dla młodych tancerzy. Zainteresowanie łączeniem sztuk wizualnych i performatywnych spowodowało, że zajęła się filmem tańca, jest współautorką kilku filmów i aktywnie uczestniczy w międzynarodowej scenie screendance
Marta Luiza Jankowska
Marta-Luiza Jankowska to artystka tańca pochodząca ze Stavanger w Norwegii. Ukończyła edukację w Oslo National Academy of Arts w 2009 roku i pierwsze lata swojej kariery spędziła współpracując między innymi z Ingun Bjørnsgaard, Christopher Arouni, Hege Haagenrud i The Batsheva Dance Company. W 2014 roku przeprowadziła się do Izraela, aby podjąć pracę na pełny etat w zespole „Inbal Pinto and Avshalom Pollak Dance Company” oraz „Avshalom Pollak Dance Theatre” w którym pracowała do grudnia 2022 roku. Obecnie mieszka i pracuje w Oslo.
BILETY (na oba duety obowiązuje jeden bilet):
45 zł - bez zniżek
25 zł - karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*
Bilety bez zniżek na przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: https://tickets.klubzak.com.pl/
Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty (*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, posiadaczom Karty Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.
Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane przedstawienie.
Kasa czynna w g.15.00 - 21.00, w soboty i niedziele od g.16.00 lub 30 minut przed pierwszym seansem. Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, biuro@klubzak.com.pl