10.10.2021
19:00
Klub Żak

Resilience

  • Kalina Porazińska / Resilience fot Aneta Racinowska

RESILIENCE / Kalina Porazińska

wyk.: Kalina Porazińska / chor.: Artur Grabarczyk / muz.: Wiktor Podgórski / premiera: Kraków 14.08.2021 / 10 min.

 

„Resilience” to obraz kobiety super-bohaterki, osadzonej w futurystycznej przestrzeni. Bezpośrednią inspiracją do pracy były znane z mitologii nordyckiej postacie Walkirii – bogini-wojowniczek. Spektakl, tak w warstwie ruchowej jak i dramaturgicznej, zbudowany jest w oparciu o skrajne emocje, które w sposób organiczny znajdują ujście w ciele.

 

BILETY

Bilety (obejmują wszystkie prezentacje danego dnia):
25 zł / 20 zł - Karta Do Kultury* / 15 zł – ulgowe* / 10 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.

Kalina Porazińska – tancerka, choreografka i pedagog tańca. Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej na kierunku Choreografia i techniki tańca w Łodzi oraz Kwalifikacyjnego Kursu Instruktorskiego ze specjalizacją style uliczne w Bydgoszczy. Tańczyć zaczęła w wieku 4 lat w ognisku baletowym, a później w Teatrze Tańca Gest w Bydgoszczy, obecnie freelancerka, regularnie współpracująca z Sopockim Teatrem Tańca, gdzie prowadzi Grupę Projektową od 2018 roku. Uczestniczka wielu szkoleń oraz prestiżowego festiwalu "Deltebre Dansa 2016” w Hiszpanii i "Summer Intensive 2017” w Portugalii.

 Artur Grabarczyk – absolwent Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz NSCD w Leeds. Pracował między innymi z Bałtyckim Teatrem Tańca, Scottish Dance Theatre, Teatrem Tańca Zawirowania, z Sharon Eyal, Antonem Lachky, Jo Strømgren i Damianem Jalet. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nominowany do Perły Tańca im. Barbary Bittnerówny. Laureat wielu nagród. Obecnie współpracuje z Compagnie Didier Théron, C/U, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Sopockim Teatrem Tańca, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Prowadzi h.art company.