14.04.2023
19:00
Klub Żak

PAN ZARAZ / DzikiStyl Company

  • "Pan Zaraz", Dziki Styl Company, fot. Michał Heller

PAN ZARAZ

chor., wyk.: Wiola Fiuk, Patryk Gacki / współpraca: Laura Adel, Kate van Dalls / Zrealizowano ze środków miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego / premiera 31.5.2022 Klub Żak / 45 min.

Uwaga! Spektakl 18+

Opis spektaklu:

Punktem wyjścia do namysłu nad spektaklem jest postać Kalibana- antybohatera sztuki W. Szekspira pt. "Burza". Autor spektaklu wchodzi w dialog zarówno z dramatem, jak i innymi tekstami kultury, by dokonać pewnego rodzaju charakterystyki współczesnego "kalibaństwa".

 

Pan Zaraz – spektakl nominowany w kategorii "Najlepszy spektakl teatru tańca" Gazety Świętojańskiej. A tak, pisze o nim Anna Jazgarska w kwartalniku Nietakt!: „Warto było czekać na najnowsze przedstawienie Patryka Gackiego i Wioli Fiuk (…) Imponuje ich wewnętrzna spójność, znakomita pod względem konsekwencji semantycznego wywodu i choreograficznego pomysłu (…) co rusz ujawniają się w nim pokłady wyrafinowanego humoru, przekornego, prowokującego.”

"Ich atutem jest płynność, pomysłowość i inwencja, to w jaki sposób mogą splatać swoje plastyczne ciała w całkowitej harmonii ze sobą. Podobnie jak w przypadku olimpijskich pływaków synchronicznych, pojawia się totalna symbioza, zanurzenie w siebie i to, co widzimy w harmonii ruchu, zaufania, zależności i wspólnoty. To, gdy wchodzą w interakcję poprzez formę, w której się wyróżniają, to, co zostało rozmyte zalewem tropów, staje się znaczące, szczere i hipnotyczne". Pisała z kolei Penny Sheftor (Shakespeare Daily) w czasie Festiwalu Szekspirowskiego.

 

Dzikistyl Company - teatr założony w 2010r. przez Wioletę Fiuk i Patryka Gackiego, profesjonalnych tancerzy i choreografów z bogatym dorobkiem artystycznym. Współpracują z teatrami dramatycznymi (m.in. Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Jaracza w Olsztynie), z Teatrem Muzycznym w Gdyni, pracują dla telewizji i reklam. Byli finalistami You Can Dance i choreografami Got to Dance. Tworzą w obszarach teatru tańca, teatru dramatycznego, tańca estradowego oraz performansu, a także zaangażowani są w działalność edukacyjną. W swojej twórczości stawiają nacisk na pogłębioną refleksję nad ruchem, tworzenie kontekstów dla jego zaistnienia oraz kształtowanie indywidualnego języka somatycznego.

BILETY

35 zł – bez zniżek / 30 zł - Karta Do Kultury* / 25 zł – bilet ulgowy* / 15 zł – Karta Tancerza*

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty (*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, posiadaczom Karty Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty, a także obywatelom Ukrainy – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty lub dokumentu (paszportu / innego) potwierdzającego wjazd do Polski po 24.02.2022.

 
Bilety bez zniżek na przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl.
 
Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.
 
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane przedstawienie.
Kasa czynna w g.15.00 - 21.00, w soboty i niedziele od g.16.00 lub 30 minut przed pierwszym seansem. Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl