24.04.2024
10:00
Klub Żak

Otwarta rozgrzewka z Maciejem Kuźmińskim

  • fot.: Paweł Wyszomirski

Zapraszamy profesjonalnych tancerzy i tancerki do udziału w otwartej rozgrzewce z Maciejem Kuźmińskim, przeprowadzonej z użyciem jego autorskiej metody ruchu: Dynamic Phrasing. Rozgrzewka odbędzie się podczas Rezydencji na Solo, organizowanej w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca, z udziałem rezydentów: Megan Mazarick i Andreia Kamarou. 

🔸Dla kogo?  Profesjonalnych i zaawansowanych tancerzy (+18 lat)

🔸Kiedy? Środa 24 kwietnia 2024 od 10:00 do 11:15

🔸Gdzie: Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197 Gdańsk

🔸Zapisy: gft@klubzak.com.pl

🔸Bilety: 15 zł

Bilety do kupienia tylko w Kasie Klubu Żak (od 16:00) po potwierdzeniu zapisów.

Maciej Kuźmiński to choreograf, pedagog i producent. Twórca pierwszej Polskiej Sieci Tańca oraz założyciel  Maciej Kuźmiński Company. Ukończył konserwatorium Trinity Laban w Londyni na kierunkach Teatr Tańca oraz Choreografia. 

Jego prace charakteryzują się prostotą kompozycji, operują płynnym i dynamicznym językiem ruchu, oraz dotyczą koncepcji egzystencjalnych i filozoficznych. Od 2009 roku rozwija autorską metodę ruchu i kompozycji zwaną Dynamic Phrasing. 

Jego prace były prezentowane ponad 200 razy w 21 krajach. Otrzymał ponad dwadzieścia międzynarodowych nagród i wyróżnień. Jako gościnny choreograf tworzył między innymi dla Staatstheater Kassel (Niemcy), Scapino Ballet Rotterdam (Holandia) czy Polskiego Teatru Tańca.