18.05.2024
18:30
Klub Żak

Noc Muzeów w Klubie Żak 2024 | "The Body Frame" Giacomo Mattogno, Silvia Martella

  • foto: Mattia Brocca

🌝🌜𝗡𝗼𝗰 𝗠𝘂𝘇𝗲𝗼́𝘄 𝘄 𝗞𝗹𝘂𝗯𝗶𝗲 𝗭̇𝗔𝗞! 🌝 🌜

W tym roku zabieramy was do świata tańca i muzyki. W ramach Nocy Muzeów będziecie mogli zobaczyć spektakl będący połączeniem teatru tańca i mini koncertu na żywo.

⭐"𝙏𝙝𝙚 𝘽𝙤𝙙𝙮 𝙁𝙧𝙖𝙢𝙚" to wciągający spektakl będący połączeniem eksperymentalnej muzyki na żywo z teatrem tańca i pokazem wizualizacji. Spektakl prowadzi widzów przez fazy życia “nowoczesnego” człowieka, próbującego uwolnić się z pędu codzienności i norm współczesnego społeczeństwa. To podróż od wrażliwości dziecka, aż do dorosłości, kiedy dziecięca ciekawość zostaje zastąpiona “dojrzałą” koncentracją. Poprzez muzykę, ruch i światło artyści przywołają w widzach czyste i nieskażone emocje, zabierając ich na poszukiwanie spokoju i harmonii, które aktualnie tak trudno jest odnaleźć.
⭐𝗚𝗶𝗮𝗰𝗼𝗺𝗼 𝗠𝗮𝘁𝘁𝗼𝗴𝗻𝗼 , berliński muzyk, włoskiego pochodzenia, porusza się w dźwiękach techno i muzyki elektronicznej. W swoich utworach łączy muzykę organiczną i elektroniczną, budując atmosferę szumów i dźwięków potrafiących przywołać elementy nieliniowe, oddając tym samym różne nastroje słuchacza. Giacomo wystąpi w duecie z tancerką teatru tańca. Eksperymentując poza granicami sztuk performatywnych, duet artystów, poszukuje zrozumiałego klucza zdolnego stworzyć symbiozę pomiędzy publicznością, artystami i sztuką. Publiczność będzie mogła doświadczyć tego niezwykłego wydarzenia z leżąc, siedząc lub stojąc. Do dyspozycji, w Sali Suwnicowej Klubu Żak, będą kanapy, fotele i siedziska.

The Body Frame / Giacomo Mattogno
Muzyka na żywo: Giacomo Mattogno
Taniec i ruch: Silvia Martella
Choreografia: Silvia Martella, Enrico Paglialunga
Czas trwania 30 minut.
W ramach Nocy Muzeów odbędą się dwa pokazy The Body Frame.

Po spektaklach zapraszamy na parkiet do klubowej kawiarni i żakowego ogrodu! 🌼 Rozgośćcie się na naszych wygodnych kanapach lub zanurzcie w miejskiej zieleni. A gdy poczujecie rytm majowego wieczoru wskoczcie na parkiet, gdzie z pewnością spotkacie Giacomo Mattogno. A kto wie może i zagra secik w duecie z 𝘼𝙧𝙩𝙪𝙧𝙚𝙢 𝙎𝙯𝙖𝙡𝙨𝙯𝙖̨ 😊

Program:
𝘀𝗽𝗲𝗸𝘁𝗮𝗸𝗹: 𝗧𝗵𝗲 𝗕𝗼𝗱𝘆 𝗙𝗿𝗮𝗺𝗲 / 𝗚𝗶𝗮𝗰𝗼𝗺𝗼 𝗠𝗮𝘁𝘁𝗼𝗴𝗻𝗼, 𝗦𝗶𝗹𝘃𝗶𝗮 𝗠𝗮𝗿𝘁𝗲𝗹𝗹𝗮
18:30 – 19:00
20:00 – 20:30
𝗡𝗼𝗰𝗻𝗮 𝗽𝗼𝘁𝗮ń𝗰ó𝘄𝗸𝗮 𝘄 𝗸𝗮𝘄𝗶𝗮𝗿𝗻𝗶 Ż𝗮𝗸 / 𝗗𝗝 𝗔𝗿𝘁𝘂𝗿 𝗦𝘇𝗮𝗹𝘀𝘇𝗮 ⭐
Start: 21:00

𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗪𝗢𝗟𝗡𝗬 - ilość miejsc ograniczona, nie prowadzimy rezerwacji miejsc.

Dla kilku szczęśliwców będziemy mieli nasze plakaty z Nocy Muzeów, autorstwa Roberta Bąka! Szczegóły wkrótce 🙂