21.11.2021
19:00
Klub Żak

MIRROR

  • Mirror / Eva Duda Dance co. fot. Dorotyya Odor

MIRROR / Éva Duda Dance Co

wyk.: Gabriella Bacsó, Márton Csuzi, Csongor Füzesi, Júlia Gaál, Gábor Ivanov, Levente Lukács / Dániel Dragos, Zsófia Temesvári, Anna Szilvási  / reż. i chor.: Duda Éva / muz.: Péter Kunert, Ábris Gryllus, Astor Piazzola Musical editor: Jeromos Kovács / światła: József Pető / asystent chor.: Beatrix Csák / koordynacja: Ágnes Huszár / współpraca artystyczna: Gregor Lustek, Rosana Hribar / przy wsparciu: National Dance Theatre Budapest, EMMI (Ministry of Human Capacities), NKA (National Cultural Fund), Government Office of Capital City Budapest 11th District Újbuda, Summa Artium Private Cultural Fund, Workshop Foundation / premiera: marzec 2020  / 40 min.

BILETY

Bilety (obejmują wszystkie prezentacje danego dnia):
25 zł / 20 zł - Karta Do Kultury* / 15 zł – ulgowe* / 10 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.

MIRROR to spektakl stworzony jako podsumowanie dziesięciolecia istnienia Éva Duda Dance Co. To jedna z najczystszych prac zespołu, wykonana przez niezwykle sprawnych tancerzy, którzy prezentują pełnię swoich możliwości. Następujące po sobie dynamiczne, intensywne sekwencje, impulsywne partnerowania i prawie całkowity bezruch, noszą piętno unikalnego stylu Évy Dudy, charakteryzującego się dużą dynamiką i fizycznością.

„Język ruchowy jest oszałamiający, nie wydaje się nawet ludzki: jakby byli w stanie rozciągnąć ciała poza granice zdolności poruszania się człowieka… Praca Évy Dudy i jej zespołu jest nie do pominięcia na węgierskiej scenie tanecznej. MIRROR to szczery i estetyczny hołd dla całej twórczości zespołu.” pisała po premierze Brigitta Bodza Korsós.

Éva Duda Dance Co jest jedną z najlepiej ugruntowanych niezależnych grup tańca współczesnego na Węgrzech. Ich spektakle to wizualnie ekspresyjne choreografie od progresywnych współczesnych dzieł po wysokiej jakości spektakle teatralne z muzyką na żywo i elementami nowego cyrku. Założycielka zespołu – Eva Duda ukończyła Węgierską Akademię Tańca w Budapeszcie i studia z reżyserii scenicznej na University of Arts in Targu-Mures. Jest zapraszana do tworzenia oper i musicali, jako pedagog i mentor przez instytucje i uczelnie m.in. na Węgrzech, w Niemczech Austrii i USA.