01.10.2025
00:00
Sala Suwnicowa

Laboratorium obecności | Warsztaty z Katarzyną Chmielewską

  • fot. Maciej Moskwa
  • fot. Maciej Moskwa

Laboratorium Obecności. Warsztaty tańca współczesnego  / prowadzenie: Katarzyna Chmielewska 

1, 8 i 15 października 

17:00 - 18:30 grupa podstawowa
18:45 - 20:15 grupa średniozaawansowana 

Bilety:

160 zł - karnet normalny 
140 zł - karnet ulgowy na kartę do kultury, legitymację, kartę tancerza

Obowiązują zapisy (gft@klubzak.com.pl).

Wiek: 16+

Maksymalna ilość uczestniczących osób: 15 

Cykl warsztatowy w Klubie Żak to propozycja skierowana do wszystkich osób zainteresowanych ruchem, jako formą ekspresji i narzędziem lepszego rozumienia siebie. Do udziału zapraszamy zarówno osoby chcące zacząć przygodę z tańcem, jak i te, które mają już doświadczenie w tańcu współczesnym.

Warsztaty opierają się na praktykach świadomej obecności, pracy z pamięcią ruchową, improwizacji i eksploracji różnych języków choreografii. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać wrażliwość na niuanse, eksperymentować z formą i wyrażać własne intencje w ruchu – zarówno w pracy indywidualnej, jak i w dialogu z innymi.

W trakcie zajęć będziemy wykonywać różnorodne zadania: improwizacje, eksperymentowanie z jakością ruchu, dynamiką  i  rytmem.

KATARZYNA CHMIELEWSKA – choreografka, tancerka i nauczycielka tańca, współzałożycielka i od ponad 30 lat współtwórczyni Teatru Dada von Bzdülöw, z którym zrealizowała ponad 50 spektakli, prezentowanych w Europie, Azji i USA. Absolwentka gdańskiej Szkoły Baletowej i P.A.R.T.S. w Brukseli, laureatka nagród Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jako producentka i kuratorka współorganizowała m.in. Polską Platformę Tańca w Gdańsku (2019). W latach 2022–2024 mieszkała w Barcelonie, gdzie prowadziła zajęcia i prezentowała własne spektakle, m.in. solo „DNA of a Woman”. W 2024 roku w Klubie Żak odbyła się premiera jej spektaklu „Janina. Ona i One”, inspirowanego twórczością Janiny Jarzynówny-Sobczak.