18.02.2024
19:00
Klub Żak, Sala Suwnicowa

LIGHTHOUSE

  • "Lighthouse", fot. Carlos Collado

Informacje

Reżyseria i choreografia : Sonia Rodríguez & Enrico Paglialunga
Występują: Sonia Rodríguez & Enrico Paglialunga
Muzyka na żywo: Giacomo Mattogno
Czas trwania: 50 min
 
Nowy sezon Gdańskiego Festiwalu Tańca otwiera spektakl „LIGHTHOUSE” w reżyserii, choreografii i wykonaniu dwóch wybitnych tancerzy: Soni Rodríguez i Enrico Paglialunga, z muzyką na żywo autorstwa Giacomo Mattogno.
 
Opis:
 
Spektakl porusza ważne współcześnie tematy, które przełożone zostały na język ciała i tańca. „Lighthouse” to taneczna opowieść emigracji. O tym co się z nami dzieje, gdy znajdujemy się w innym kraju. W nowej niepewnej przestrzeni, w której nie ma już odniesień do naszych korzeni, tradycji i więzi międzyludzkich. Taniec Soni Rodríguez i Enrico Paglialunga wyzwala w nas poczucie nostalgii. Ich ruchy są płynne, niemalże uspokajające. Jedynie zwisająca z sufitu rzeźba wywołuje w widzu  poczucie niepokoju.
 

Wywiad Jarosława Kowala z artystką "Lighthouse" dostępny jest w aktualnościach :-)

 

BILETY

45 zł - bez zniżek

25 zł - karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*

 
 
Bilety bez zniżek na przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: https://tickets.klubzak.com.pl/
 
Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty (*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, posiadaczom Karty Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.
 
Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.
 
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane przedstawienie.
 
Kasa czynna w g.15.00 - 21.00, w soboty i niedziele od g.16.00 lub 30 minut przed pierwszym seansem. Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
 
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, biuro@klubzak.com.pl