23.08.2024
19:00
Klub Żak

16. GFT Iron Skulls Co | Azul Petróleo

  • fot.: Vicente R.

23.08.20024 | 19:00

Azul Petróleo / Iron Skulls Co (ES) 65 min. / chor. i reż.: Luis Muñoz, Diego Garrido, Moisés “Moe”, Héctor Plaza “Buba”, wyst.: Luis Muñoz, Diego Garrido, Moisés “Moe”, Héctor Plaza “Buba” / światło i maski: Óscar González / światło LED i lasery: Jordi Blasco/ Muzyka: Stefan Hoffmeister / kostiumy: Hamcus

 

“Azul Petróleo” to taneczne widowisko łączące w sobie taniec współczesny, breaking i nowoczesną technologię. Twórcy zadają publiczności pytanie o wpływ przynależności do grupy na tożsamość, indywidualność i kreatywność jednostki oraz o to jak wiele z nas samych jesteśmy w stanie poświęcić, aby nie stracić miejsca w “stadzie”. 

 

Iron Skulls Co to hiszpański kolektyw, powstały w 2013, który ma swoje korzenie w breakingu- jego elementy splatają się w ich twórczości z tańcem współczesnym i innymi sztukami performatywnymi. W swoim niezwykle charakterystycznym stylu, łączącym różne formy artystyczne i technologię, podejmują tematy związane z kondycją człowieka we współczesnym świecie i tego jak na nią wpływają zewnętrzne uwarunkowania. 

 

“Każde włókno ciał tancerzy jest napięte. Czujemy ich wewnętrzną walkę. [...] Tytułowy kolor (petrol) dominuje spektakl, kontrastując z agresywna czerwienią świateł laserów i masek, które mają na sobie tancerze. Światło laserów dociera głeboko w głąb sali, tworząc geometryczne figury, symulując wodę i budując nastrój. Dźwięk trzyma w napięciu niczym thriller. Współpraca czwórki świetnych tancerzy zestrojonych z dźwiękiem i fascynującymi efektami świetlnymi zachęca do zadania pytania z drugiej strony: Ile ze wspólnoty jesteśmy w stanie poświęcić dla swojej indywidualności?” Steffi Kutz, Mekur.de 


 

45 zł - bez zniżek

25 zł - karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*

Bilety bez zniżek na przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: https://tickets.klubzak.com.pl/

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty (*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, posiadaczom Karty Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.
 

Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.
 

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane przedstawienie.
 

Kasa czynna w g.15.00 - 21.00, w soboty i niedziele od g.16.00 lub 30 minut przed pierwszym seansem. Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, biuro@klubza