Aktualności

23.08.2021

Warsztaty

Orly Portal fot. Elena Zapassky

W sierpniu Klub Żak będzie żył 13.Gdańskim Festiwalem Tańca. Artyści, teatry, zespoły z Polski i zagranicy będą prezentowały swoje premiery, pokazy konkursowe, owoce rezydencji.
To świetny czas dla profesjonalnych tancerzy i amatorów, kochających taniec, aby dołączyć do gości festiwalu w dniach 23-26 sierpnia i każdego dnia przed pokazami Solo Dance Contest 2021 poszerzać swój zasób ruchowy, zwiększać kreatywność i ulepszać technikę na Warsztatach Ruchu.

Program:
23.08 10.00-13.00 Jill Crovisier, taniec współczesny / choreografia spektaklu SIEBEN ;
14.00- 17.00 Orly Portal Method

24.08 10.00 - 13.00 Jill Crovisier / taniec współczesny / choreografia spektaklu SIEBEN ;

25.i 26.08 10.00 - 13.00 Daniela Komędera / praca na jakościach ruchowych tańca współczesnego

 

Ceny karnetów:
Orly Portal / 3h - 150zł /100zł*
 Jill Crovieir / 6h - 300zł /250zł*
 Daniela Komędera / 6h -  300zł /250zł*
 
*zniżka na kartę tancerza  // Karnety będą dostępne w kasie Klubu Żak od 5.07 // ilość karnetów ograniczona do 17osób na warsztat
 
ORLY PORTAL
Choreografka i tancerka, terapeutka tańca, badaczka folkloru marokańskiego. Jest autorką unikatowej techniki tańca, bazującej na naturalnym ruchu. W twórczości łączy fizyczny i mentalny aspekt ludzkiego funkcjonowania. Podczas warsztatów skupi się na łączeniu elementów tańca współczesnego, kontakt-improwizacji, techniki Feldenkrais.
 
JILL CROVISIER
Absolwentka wydziału baletu i tańca współczesnego w Conservatory of music in Esch/Alzette, oraz chińskiej Art School w Pekinie otwartej przez British Council of Arts. Była członkinią Weis Dance People Company. Autorka licznych projektów choreograficznych, producentka filmów tańca. Od 2015r. zaangażowana w projekty terapii tańcem. Dyrektor artystyczna JC movement. Brała udział w Solo Dance Contest podczas GFT 2017, a także w Hannover Choreographic Competition. Wygrała nagrodę w Solocoreografico competition we Frankfurcie oraz Copenhagen International Choreography Competition. Poprowadzi warsztaty, oparte na choreografii spektaklu SIEBEN, pokazywanego w ramach GFT 2021, mianowicie na indywidualnej interpretacji siedmiu solowych fragmentów spektaklu.
 
DANIELA KOMĘDERA
Tancerka, współpracowała jako wykonawca m.in. z Teatrem Dada von Bzdulow ("Transmigrazione di fermenti d'amore"), Teatrem Amareya ("Kantor Tropy: Collage", "Nomadic woman"), Lubelskim Teatrem Tańca ("Święto wiosny", "Przejścia"). Współpracowała jako choreograf z Brianem Michelsem (Jak wam się podoba, Wiele hałasu o nic). Była współtwórcą spektaklu Heimsuchung, który zdobył Złotą Maskę za choreografkę. Występowała na festiwalach w Brazylii, Japonii, Grenlandii, Szwecji, Rosji, Niemczech, Włoszech, Austrii, Holandii. Wielokrotnie uczestniczyła w rezydencjach i pokazach premierowych podczas GFT. Podczas warsztatów skupi się na praktyce ruchowej, oscylującej wokół jakości: bezruch, łatwość przystosowania się oraz innych narzędzi transformacji ruchu. Celem warsztatu będzie poszerzanie języka ruchowego tancerza.
 
Warsztaty odbędą się w przestronnym i pięknym studiu Kolektyw RUCHU // al. Grunwaldzka 487C, 80-309 Gdańsk // prowadzonym przez Kalinę Porazińską, jedną z najbardziej rozpoznawalnych trójmiejskich tancerek.