Aktualności

25.05.2022

Solo Dance Contest - Jury

Katie Duck / fot. Marek Ciechowski

Do jury konkursu Solo Dance Contest 2022 Klub Żak zaprosił osobistości artystyczne oraz ekspertów w dziedzinie tańca współczesnego. W jury zasiadać będą: Katie Duck – tancerka i performerka aktywna zawodowo od prawie 50 lat; Erez Zohar – tancerz oraz Konrad Kurowski – dramaturg i menadżer kultury.

 

Biogramy Jurorów

Katie Duck - choreografka i tancerka od lat 70-tych ubiegłego wieku. W USA studiowała taniec na Uniwersytecie Utah, występowała w grupie mimów, a w 1976 przeniosła się do Europy, by występować z członkami Living Theatre i Dario Fo. Stworzyła Groupo i Magpie. Organizowała liczne festiwale, warsztaty i sesje improwizacji. Uczyła poszukiwań ruchowych, kompozycji i techniki tańca przez ponad 20 lat na Uniwersytecie w Amsterdamie. Obecnie nadal podróżuje jako peda-gog i artystka, wystawiając swoje spektakle na całym świecie.

Erez Zohar - tancerz, przez wiele lat występujący w Basheva Dance Company. Od 2003 uczy Gaga, pracuje metodą Ilan Lev.  Niezależny choreograf, obecnie współpracuje z Orly Portal Dance Company.

Konrad Kurowski - od 2014 roku jest członkiem Lubelskiego Teatru Tańca oraz pracownikiem Centrum Kultury w Lublinie. Wspieraja społeczność taneczną, zarówno w Polsce, jak i zagranicą: w zależności od potrzeb projektu bywa producentem, menadżerem, edukatorem, dramaturgiem oraz specjalistą z zakresu audience development. Jest współkuratorem Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublini, członkiem i organizatorem kilku inicjatyw tanecznych: Przestrzeni Sztuki. Taniec, Polskiej Sieci Tańca oraz Aerowaves, europejskiej sieci tańca. Z wykształcenia jest kulturoznawcą.