Aktualności

21.11.2022

Konkurs na recenzję! - rozstrzygnięcie

Drodzy widzowie Maratonu Gdańskiego Festiwalu Tańca!
W piątek zapowiadaliśmy konkurs na krótką recenzję spektaklu teatru tańca.
Z nadesłanych zgłoszeń wyróżniliśmy dwie recenzje, które nagrodzimy torbami Klubu Żak!
 
Serdeczne gratulacje dla Izabeli Konop za recenzję do spektaklu "ManRay. Barbarzyńca" Sopockiego Teatru Tańca oraz Oliwii Bukowskiej za recenzję do spektaklu „Unbody” Hertz Haus 👏
Zachęcamy do zapoznania się z odbiorem naszych zwyciężczyń:
 
✨ManRay. Barbarzyńca Sopockiego Teatru Tańca ujął mnie już po raz drugi intymnością przekazu. Skrywane ludzkie pragnienia i momentami wyraźna niepewność, a nawet nieporadność wobec drugiego człowieka. Nie takich siebie odkrywamy zazwyczaj przed światem. Zainspirowany twórczością Man Ray'a Jacek Krawczyk pozwala nam, w zmysłowej atmosferze, oddać się grze form ludzkich ciał - przepięknej i wciągającej. Wyrazista muzyka, światło oraz zaczerpnięcie elementów z twórczości dadaisty Man Ray'a - zapraszają niepostrzeżenie w świat odczuć, zmysłów, zostawiając gdzieś za drzwiami racjonalny porządek rzeczy. Lubię dać się zaprosić do tak wymownego świata.
Izabela Konop
 
✨„Unbody” Hertz Haus
Spektakl perfekcyjnie dopracowany na każdej płaszczyźnie-zaczynając od bazowego aspektu- choreografii, poprzez doskonałą wizję i przekaz, kończąc na niemniej ważnych szczegółach w grze aktorskiej, mimice, kostiumach, czy niuansach idealnie dopełniających barwny całokształt projektu. Tancerki połączone niezwykłą więzią sceniczną, w swojej współpracy i niezauważalnemu porozumieniu, tworzą niemalże jeden organizm, którego każda część pracuje indywidualnie, acz w połączeniu z resztą „organów” . Treść jest na tyle uniwersalna, że każdy widz- niezależnie od profesji, czy tez wieku, jest w stanie się z nią utożsamić- w końcu każdy z nas ma ciało. Ciało, które pomimo, że nasze, często wydaje się być tak obce. Kolejne pytanie z którym zostawiają nas artystki- kto nim steruje? My? A może jednak jego funkcjonowanie kształtuje otaczająca nas rzeczywistość i ludzie wokół nas ? Podczas spektaklu, mamy szansę obejrzeć seans naszych dotychczas niezobrazowanych niedoskonałości i wątpliwości. Mamy wrażenie, jakbyśmy to my byli ,,obierani” (nawiązanie do sceny obierania ziemniaka i równoczesnego odrywania płatów sztucznej skóry ), ze wszystkich obciążających warstw- natłoku pracy, przebodźcowania , wiecznego przemęczenia, które nie pozwalają dojść do głosu wdzięczności- wdzięczności dla swojego ciała, bo przecież tyle mu zawdzięczamy. Jest ono i powinno być tylko nasze. Traktujmy je z miłością- bez względu na wszystko.
Oliwia Bukowska
 
Panią Izabeli Konop i Oliwi Bukowskiej gratulujemy i zapraszamy do Klubu Żak po odbiór toreb z benrów Klubu!
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na najciekawszą recenzję. Konkurs skierowany jest do wszystkich widzów Maratonu Gdańskiego Festiwalu Tańca!

Jakie są zasady?

Oczekujemy krótkich form, recenzja powinna zawierać od 400 do 1000 znaków. Musi dotyczyć jednego ze spektakli prezentowanych w trakcie Maratonu Gdańskiego Festiwalu Tańca 2022. Dozwolone są tylko teksty wcześniej nigdzie nie publikowane.

Co cenimy najbardziej?

Zależy nam na ciekawym ujęciu tematu spektaklu, recenzji, którą dobrze i z zainteresowaniem się czyta. Takiej, która z pewnością zachęciłaby Ciebie do przyjścia na spektakl!

Recenzje proszę przesłać do 21 listopada 2022 r. do godziny 20.00 na adres mailowy gft@klubzak.com.pl, wraz z imieniem i nazwiskiem zgłaszającego, telefonem kontaktowym, oraz numerem biletu z obejrzanego spektaklu w trakcie Maratonu Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz zgodą na publikację na platformie Facebook, fanpage Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Z przesłanych recenzji wybierzemy cztery najlepsze, które zostaną nagrodzone.

PS. Nagrody rzeczowe to torby z banerów Klubu Żak!

Nie zapomnijcie dodać  tytułu spektaklu, którego dotyczy recenzja i nazwy grupy tanecznej recenzowanego spektaklu :)

Regulamin znajdziecie poniżej. Powodzenia!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Regulamin Konkursu na najciekawszą recenzję spektaklu prezentowanego na Maratonie Gdańskiego Festiwalu Tańca 2022,

organizowanego przez Klub Żak, miejską instytucję kultury w Gdańsku,

skierowany do widzów spektakli.

1.Konkurs ma na celu promocję trójmiejskich spektakli tanecznych poprzez napisanie recenzji jednego z prezentowanych spektakli podczas Maratonu Gdańskiego Festiwalu Tańca.

2.Warunki i zasady uczestnictwa:

- w konkursie mogą brać udział  osoby, które zobaczyły przynajmniej jeden spektakl z Maratonu Gdańskiego Festiwalu Tańca, który odbywa się w Klubie Żak (ul. Grunwaldzka 195/197, 80-266 Gdańsk) i w Zakładzie kulturalnym (al. Rzeczypospolitej 8, 80-369 Gdańsk) w dniach 19-20.11.2022 r.,

- zgłoszenia dokonuje widz,

- zgłoszenie musi zawierać recenzję jednego ze spektakli prezentowanych podczas Maratonu Gdańskiego Festiwalu Tańca, napisaną przez zgłaszającego, która zawiera minimum 400, a maksimum 1000 znaków. Recenzja powinna zostać przesłana na maila: gft@klubzak.com.pl wraz z imieniem i nazwiskiem zgłaszającego , telefonem kontaktowym, oraz numerem biletu z obejrzanego spektaklu w trakcie Maratonu Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz zgodą na publikację na platformie Facebook, fanpage Gdańskiego Festiwalu Tańca.

- zgłoszenia należy dokonywać od soboty 19.11.2022 r  godziny 16:00  do poniedziałku 21.11.2022 r do godziny 20:00.

- jedna osoba może przesłać maksymalnie 3 recenzje.

- Recenzja powinna zawierać dodatkowo: Imię i nazwisko uczestnika konkursu, tytuł spektaklu, którego dotyczy recenzja i nazwę grupy tanecznej recenzowanego spektaklu

-Prace konkursowe nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane.

- Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania wybranych recenzji na potrzeby Gdańskiego Festiwalu Tańca bez dodatkowej zgody autorów. Osoba zgłaszająca oświadcza, że posiada pełnię praw autorskich do przesyłanej recenzji i udziela zgody na wykorzystanie recenzji z imieniem i nazwiskiem zgłaszającego w przyszłych działaniach promocyjnych Klubu Żak i grupy tanecznej, której dotyczy recenzja spektaklu.   

3.Rozstrzygnięcie konkursu:

- Zwycięzcy zostanie wyłoniony w dniu 23 .11.2022 do godziny 17:00 przez komisję w składzie: Anna Umięcka, Maria Miotk oraz Jagoda Łukomska.

-  4 osoby, które napiszą najciekawsze recenzje otrzymają  nagrody rzeczowe.

4.Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i ujętych w nim zobowiązań Uczestnika. Uczestnicy zgłaszając Pracę Konkursową wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celu organizacji Konkursu i jego rozstrzygnięcia, a także eksploatacji prac konkursowych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne dla uczestnictwa w Konkursie, zaś Uczestnikom przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

5.W konkursie nie mogą brać udziału tancerze, choreografowie i osoby współtworzące spektakle, które zostaną zaprezentowane podczas Maratonu Gdańskiego Festiwalu Tańca 19-20.11.2022 r.