Aktualności

01.09.2023

15. Gdański Festiwal Tańca!

grafik: Edyta Krzyżanowska
To już 15 edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca. Program główny Festiwalu odbędzie się w dniach 1 – 10.09.2023!
 
 
🌾PROGRAM GŁÓWNY - to dwa weekendy zagranicznych spektakli, rozdzielone konkursem Solo Dance Contest - łącznie 10 dni tańca.
🌾SOLO DANCE CONTEST - to międzynarodowy konkurs na solo z dziedziny tańca współczesnego. Z nadsyłanych zgłoszeń wybranych zostanie 20 spektakli do prezentacji na żywo. Zaproszeni jurorzy to wybitne autorytety międzynarodowej sceny: Johanna Ikola, Edyta Kozak oraz Andreas Constantinou. Swoich ulubieńców wybierze także publiczność!
 
Autorka plakatu: Edyta Krzyżanowska - jest gdańską graficzką z wykształcenia i pasji. Zajmuje się szeroko pojętą grafiką, od linorytu i litografii po projektowanie graficzne i ilustrację. W 2016 roku jury w składzie Krzysztof Polkowski, Jacek Staniszewski i Robert Sochacki przyznało jej nagrodę muzyczną Doki w kategorii Plakat Koncertowy za wykonaną techniką litografii grafikę do koncertu organizowanego w Klubie Żak. W 2020 roku uzyskała stypendium kulturalne Miasta Gdańska na stworzenie autorskiego komiksu. Na co dzień tworzy grafiki i plakaty dla klubu Drizzly Grizzly, portalu Soundrive i klubu SPATiF. Od 2020 roku była zaangażowana w festiwal muzyczny Soundrive Festival, a w 2021 i 2022 roku odpowiadała za projekt szaty graficznej wydarzenia. W 2021 roku zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie Projekt: Wakacje, organizowanym przez markę Medicine. Wraz ze wspólnikami założyła wydawnictwo kaset magnetofonowych Iskra Cassettes, które rozpoczęło działalność przed końcem 2022 roku.
 
Zapraszamy!