Marek Pospieszalski XIXth/XXth c.

Marek Pospieszalski XIXth/XXth c.

30 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu
55 zł – zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu
60 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu

Ticket Information

30 zł , 55 zł, 60 zł
Buy ticket

Marek Pospieszalski XIXth/XXth c.


  • 23.10.2021 | 21:30

  • The ensemble

    Marek Pospieszalski XIXth/XXth c. / Avant Days

    Marek Pospieszalski – saksofon / Elias Stemeseder – fortepian / Max Mucha – kontrabas / Max Andrzejewski – perkusja

     


Materiał nagrany na nowy album kwartetu Marka Pospieszalskiego "XIXth/XXth c." jest inspirowany twórczością kompozytorów klasycznych począwszy od Schuberta, przez Brittena, aż po Lachenmanna. Kompozycje Pospieszalskiego, pełne odniesień do twórczości mistrzów, zanurzone są we współczesności i podążają w rejony swobodnej improwizacji. Jego kwartet tworzą: jeden z najbardziej rozchwytywanych kontrabasistów Maks Mucha (zapamiętany przez nas z koncertu Christiana Scotta aTunde Adjuah w 2019 roku), klasycznie wykształcony pianista Elias Stemeseder oraz perkusista i kompozytor Max Andrzejewski. Muzyka została nagrana w berlińskim Emil Berliner Studios, a za miks i mastering odpowiedzialne jest legendarne studio Sear Sound. Płyta ukaże się jesienią 2021 roku.

Sobotni koncert będzie już drugą okazją do podziwiania talentu saksofonisty i klarnecisty Marka Pospieszalskiego w tegorocznej edycji Festiwalu Jazz Jantar. Latem wystąpił w zespole Franciszka Pospieszalskiego Charles Mingus Group. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, zafascynowany awangardą jazzową, muzyką improwizowaną oraz nowymi brzmieniami, otwarty na wszelkie muzyczne gatunki. Wywodzi się z rodziny o silnych muzycznych tradycjach.

ORGANIZATOR

GDAŃSKI FESTIWAL TAŃCA

Maria Miotk
maria.miotk@klubzak.com.pl

facebook.com
/gdanskifestiwaltanca

KASA

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Płatność za bilety kartą lub gotówką. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym http://tickets.klubzak.com.pl/

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 bilety na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem.

Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie.