Jan Bang / Eivind Aarset

Jan Bang / Eivind Aarset

30 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu
55 zł – zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu
60 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu

Ticket Information

30 zł , 55 zł, 60 zł
Buy ticket

Jan Bang / Eivind Aarset


  • 23.10.2021 | 20:00

  • The ensemble

    Jan Bang / Eivind Aarset / Snow catches on her Eyelashes / Scena Norweska

    Jan Bang – live sample / Eivind Aarset – gitara, elektronika


 

Norweski gitarzysta Eivind Aarset i urodzony w Ameryce, mieszkający w Norwegii Jan Bang współpracują ze sobą od lat 90-tych. Jan Bang pojawił się już w Sali Suwnicowej Żaka na Dniach Muzyki Nowej w 2015 roku. Także Eivind Aarset jest znany gdańskiej publiczności, wystąpił na Festiwalu Jazz Jantar dwukrotnie: ze swoim trio w 2008 roku i w składzie Nilsa Petera Molværa w 2001 r., na pierwszej edycji Festiwalu, która odbyła się w nowej siedzibie Klubu we Wrzeszczu. 23 października zaprezentują materiał z albumu "Snow catches on her Eyelashes".

Słuchacze zaznajomieni z muzyką Eivinda Aarseta (gitary, bas, elektronika) i Jana Banga (programowanie, sample) będą mieli dobre wyobrażenie, czego można się spodziewać po tym albumie. Chociaż obaj muzycy współpracują od początku lat 90., występując z takimi artystami jak Nils Petter Molvaer, Bugge Wesseltoft, Sly & Robbie i Jan Hassell, jest to w rzeczywistości ich pierwsze wspólne nagranie jako duetu. Ambient jest jak każdy inny gatunek, w tym mogą być dobre, złe i obojętne chwile, przerywane kawałkiem czystego geniuszu. Muzyka "Snow catches on her Eyelashes"  jest przepełniona takim pięknem. Aarset i Bang od dawna są mistrzami w tej dziedzinie muzyki, ale na tym albumie wszystko to łączy się płynnie w wysublimowaną i emocjonalnie wciągającą podróż. Umiejętność, z jaką Aarset i Bang z miłością stworzyli i wykonali tę muzykę jest zadziwiająca. Głęboko satysfakcjonująca muzyka. (na podstawie UKVibe.org)

ORGANIZATOR

GDAŃSKI FESTIWAL TAŃCA

Maria Miotk
maria.miotk@klubzak.com.pl

facebook.com
/gdanskifestiwaltanca

KASA

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Płatność za bilety kartą lub gotówką. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym http://tickets.klubzak.com.pl/

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 bilety na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem.

Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie.