28.08.2021
19:00
Klub Żak

Gloria

premiera

GLORIA / wyk. Olga Bury, Zuzanna Predygier, Jan Sarata, Marek Szajnar, Mateusz Wierzbicki / współpraca artystyczna Matteo Bittante / premiera

Spektakl będzie zrealizowany w lipcu, a premiera odbędzie się 28.08.2021. Z Matteo Bittante będą pracowali studenci IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu: Olga Bury, Zuzanna Predygier, Jan Sarata, Marek Szajnar oraz Mateusz Wierzbicki.

10 zł zniżka* na KARTĘ TANCERZA

15 zł ulgowe* dla uczniów, studentów oraz seniorów

25 zł zniżka* na KARTĘ DO KULTURY

35 zł

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.

Olga Bury - studentka IV-go roku WTT w Bytomiu, gdzie grała w spektaklach Pawła Passiniego, Ferenca Fehera i innych. Współpracuje z Teatrem O.de.la jako tancerka, a także reżyser trailerów i autorka wizualizacji, między innymi do spektaklu „Kraksa”. W 2020 roku została Finalistką konkursu Papaya Young Directors. Ukończyła także studia dziennikarskie.

Zuzanna Predygier - studentka IV-go roku na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu oraz kursantka Laboratorium Meisnera w Warszawie. Uczestniczyła w międzynarodowym festiwalu tańca współczesnego Warsaw Dance Days występując w projekcie „Lazarki” w reżyserii Jana Saraty. Brała udział w projekcie „Głębia światła” realizowanym w Teatrze Rozbark oraz w spektaklach dyplomowych autorstwa Franciszka Szumińskiego i Ferenca Fehera.

Jan Sarata - aktor, tancerz performer, reżyser światła. Student IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, gdzie występuje w spektaklach "Mewa" w reż. F. Szumińskiego i "Flying Fish" w chor. Ferenca Fehera. Był członkiem Teatru OdRuchu. Jego solo "Blue" było prezentowane w Teatrze Rozbark w Bytomiu a duet „Lazarki” na Warsaw Dance Days. Brał też udział w międzynarodowym stażu artystycznym przy spektaklu „Statue of Liberty” w Bredzie.

Marek Szajnar - student IV-go roku na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Brał udział w półrocznej wymianie studenckiej w Beijing Dance Academy, w spektaklu "Bezwiośnie" w koncepcji Natalii Krynickiej. Gra w spektaklach dyplomowych "Zimowy Pogrzeb" reż P. Bułka, P. Kania i "Flying Fish" w choreografii Ferenca Fehera.

Mateusz Wierzbicki - student IV roku WTT w Bytomiu, gdzie gra w spektaklach "Mewa" i "Flying Fish". Uczęszczał do Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Zdobył pierwsze miejsce na I Festiwalu Etiud Teatralnych „Wykon 2019". Grał główną rolę w spektaklu „ZEN_IT" w reżyserii Pauliny Prokopiuk, który zdobył 5 nagród, w tym nagrodę Grand Prix Katowickiej Rundy Teatralnej 2019 oraz główną rolę w filmie krótkometrażowym studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej pt. „Klify Namiętności".