Cortex

Cortex

30 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu
55 zł – zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu
60 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu

Ticket Information

30 zł , 55 zł, 60 zł
Buy ticket

Cortex


  • 22.10.2021 | 21:30

  • The ensemble

    Cortex / Legal Tender / Scena Norweska
    Thomas Johansson – trąbka / Kristoffer Berre Alberts – saksofon / Ola Høyer – kontrabas / Andreas Wildhagen - perkusja
     


Awangardowa muzyka na imprezę - tak twórczość Cortex określono na łamach magazynu Jazzwise i chociaż zdecydowanie nie byłaby to impreza dla każdego, w muzyce norweskich instrumentalistów jest obecny rzadki pierwiastek pozwalający przyciągnąć uwagę nawet tych osób, które jazzu zazwyczaj nie słuchają. Kwartet nie podejmuje prób wyniesienia free jazzu na coraz to wyższe poziomy dźwiękowych abstrakcji, bo ma świadomość, że czasami narzucenie sobie wyraźnych ram działalności przynosi większą wolność od sytuacji, w których wszystkie chwyty są dozwolone.

Odpowiadają na pytanie o to, co by się stało, gdyby Wynton Marsalis i Branford Marsalis rozwijali kanon jazzu, zamiast szukać inspiracji w przeszłości - można przeczytać w recenzji albumu "Legal Tender" na portalu All About Jazz. - [...] Neokonserwatywne podejście braci sprawia, że możemy czuć się wdzięczni za istnienie takich zespołów jak Cortex, skłonnych do popychania jazzu naprzód w XXI wiek.

Przystępna, choć niebanalna muzyka zespołu to rezultat wielu lat pracy w przeróżnych składach - Gard Nilssen's Supersonic Orchestra, Puma, Trondheim Jazz Orchestra, Ping, Paal Nilssen-Love Large Unit, Scheen Jazzorkester, Moon Relay czy Maciej Obara Quartet. Czuć w niej ducha Ornette'a Colemana, Sonny'ego Rollinsa i Charlesa Mingusa, a jednocześnie przemawia językiem przyszłości.
 

ORGANIZATOR

GDAŃSKI FESTIWAL TAŃCA

Maria Miotk
maria.miotk@klubzak.com.pl

facebook.com
/gdanskifestiwaltanca

KASA

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Płatność za bilety kartą lub gotówką. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym http://tickets.klubzak.com.pl/

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać (opłacić) w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 bilety na dany spektakl.

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Liczba biletów i karnetów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Na przedstawieniach obowiązuje zakaz rejestracji i fotografowania profesjonalnym sprzętem.

Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie.