25.02.2021
20:00
Club ŻAK

102 i pół

Hertz Haus

  • Magdalena Kowala, Joanna Woźna / 102,5 / fot. Gabor Dusa
  • Magdalena Kowala, Joanna Woźna / 102,5 / fot. Gabor Dusa

Informacja

Artystki należą do zespołu tańca Hertz Haus. Jest to zespół młodych artystek - Natalia Murawska, Anna Zglenicka, Magdalena Kowala, Joanna Woźna - które w obecnym składzie współpracują ze sobą od 2016 roku. Założycielką zespołu jest Natalia Murawska, a jego siedzibą Zakład Kulturalny w Gdańsku. Pretekstem do spotkania były osobiste zmagania twórczych tancerek o różnym doświadczeniu, ale o wspólnej estetyce aranżacji tańca i teatru. Tancerki w sposób patologiczny zakochane w ruchu, opowiadają nim niezobowiązująco, o sprawach istotnych.

Magdalena Kowala  rozpoczęła swoją drogę taneczną w Poznaniu , występowała na deskach Centrum Kultury Zamek w projektach, łączących hip hop z tańcem współczesnym. Po przeprowadzce do Gdańska brała udział w spektaklach, realizowanych przez Sopocki Teatr Tańca oraz Teatr Znak. Żywi ogromne zainteresowanie sceną taneczną Izraela, brała udział w warsztatach techniki ruchu Gaga w Tel Awiwie oraz w Londynie.

Joanna Woźna, zawodowa programistka, której pasją jest taniec współczesny. Przed współpracą w  Hertz Haus brała udział w spektaklach operowych „Jaś i Małgosia” i  „Amahl i nocni goście” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, w „WAR-iacjach” w teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, „The Selfies” na festiwalu Altofest w Neapolu. Szczególnie lubi w tańcu współczesnym floorwork, animal flow, kontakt improwizację i pracę z ciężarem.

Bilety

Jeden bilet obowiązuje na dwa spektakle 25.02 lub 26.02

20 zł / 15 zł - Karta do Kultury* / 10 zł – Bilet Ulgowy* / 8 zł – Karta Tancerza *

Spektakle – liczba miejsc na widowni ograniczona do 50, udział w wydarzeniach w Sali Suwnicowej przy zachowaniu dystansu i w masce.

* obowiązuje tylko po okazaniu ważnej legitymacji lub karty(1 bilet na 1 legitymację/ 1 kartę)

Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie maseczek na terenie klubu jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w wydarzeniach w Klubie Żak: imię i nazwisko, data i godzina seansu, kontakt do widza (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym seansie. Dane będą zbierane w celu poinformowania widzów o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: w strefach dla publiczności są dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu oraz pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej przy wszystkich wyjściach z Klubu.

102 i pół

 

Choreografia, wykonanie: Magdalena Kowala, Joanna Woźna / muzyka: Hania Rani „Now, Run” / premiera 29.06.2019, Toruń / czas: 13 min

Spektakl „102 i pół„ zdobył uznanie widzów prestiżowego międzynarodowego konkursu SzoloDuo w Budapeszcie, zajmując  pierwsze miejsce oraz otrzymując nagrodę publiczności. Duet Magdaleny Kowali i Joanny Woźnej opowiada o wspólnym życiu dwojga ludzi, oglądanym przez pryzmat wspomnień, próby uchwycenia chwil, marzeń i emocji.  Spektakl miał premierę podczas festiwalu Strefa Ruchu w Toruniu.