Aktualności

17.12.2023

Gdański Festiwal Tańca nastraja nas na jesień

"Drganie Jednej Struny", fot. Marta Ankiersztejn

W listopadzie i w grudniu na deskach Sali Suwnicowej Klubu Żak w Gdańsku zagoszczą spektakle, które w swej narracji tworzą pomost między tańcem, muzyką i literaturą.

Po wrześniowej, pełnej energii odsłonie 15. Gdańskiego Festiwalu Tańca, zanurzamy się w jesiennej aurze spokoju i delikatności. Na początek taneczna interpretacja III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego, w wykonaniu wybitnego polskiego tancerza - Janusza Orlika. Solo otrzymało wyróżnienie w „Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego” organizowanym przez ZAiKS z inicjatywy Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych oraz rekomendację do Tanzmesse 2024 i polskiej platformy tańca 2024.

W grudniu, w Sali Suwnicowej, wystąpi trójka choreografów i tancerzy, wywodzących się z gdańskiego środowiska artystycznego. Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter i Jakub Truszkowski na język tańca przekładają wątki zawarte w powieści Solaris Stanisława Lema. Hipnotyzujące Drganie jednej struny, w którym zgłębiamy jeden z podstawowych aspektów twórczości Lema – próbę podjęcia Kontaktu z Innym. Akcja spektaklu przenosi nas w przestrzeń, w której granice pomiędzy rzeczywistością fizyczną i wirtualną przestają być dostrzegalne.

 

Po spektaklach zapraszamy na „wieczorne rozmowy” z artystami.

 19.11.2023 | godz. 19:00 | Janusz Orlik | III Symfonia

Interpretacja: Janusz Orlik, Muzyka: Henryk Mikołaj Górecki, III Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych” na sopran solo i orkiestrę op. 36, Reżyseria światła: Janusz Orlik, Grzegorz Polak, Produkcja: Janusz Orlik, Centrum Kultury w Lublinie / Przestrzenie Sztuki. Taniec

 

17.12.2023 | godz. 19:00 | Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter, Jakub Truszkowski | Drganie jednej struny

choreografia i taniec: Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter, Jakub Truszkowski Video, scenografia, reżyseria światła: Atej Tutta Muzyka: Radosław Duda, Dramaturgia: Rok Bozovičar Kostiumy: Jelena Proković, Producenci: Magdalena Reiter, Tina Dobnik (Słowenia), Michał Jankowski (Polska), Produkcja: Zavod Mirabelka (SI), Teatr Dada von Bzdülöw (PL), Koprodukcja: Ambasada RP w Lublanie

 

Bilety na spektakle (1 bilet / 1 spektakl)

45 zł - bez zniżek

25 zł - karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*

 

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00
do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345
15 90 - w.117. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl